A Diablo 2 és kiegészítője kultuszjáték lett így a folytatás nem volt kérdéses, de azért nem keveset kellett rá várni. 2008 nyarán jelentette be a harmadik részt a Blizzard. Mindenki kíváncsi volt, milyen lesz, ám a végeredményt csak 2012-ben szemlélhettük meg. A játék pedig nagerbeyjából hozta az elvárt szintet.
Azért mondom hogy nagyjából, mert ez a fantasztikus játék alapjaiban rendelkezik egy elég nagy árnyoldallal. A Diablo 3-ban a karaktereink, a pályák és az ellenségek és szinte minden más is a Blizzard szerverein van eltárolva, emiatt magától értetődő hogy a játékhoz állandó internet kapcsolat szükséges. A saját szerverről való futtatás egy remek másolás védelmi módszer és jól kiküszöböli a tárgy és karakter hackelőket, de emiatt nem egyszer éreztem magamat inkább WoW-ban mint egy Diabloban.
Húsz éve annak hogy Diablo és testvérei legyőzettek. Tristram városa újjáépült és Új Tristramként ismeri mindenki Menedékföldén. Deckard Cain és unokahúga Leah épp a hírhedt tristrami katedrálisban tanulmányoznak egy ősi tekercseket, ami a vég napjait jövendöli meg, amikor egy rejtélyes csillag hullik alá az égből és belecsapódik a templomba. Cain eltűnik, a katedrális alatt fészkelő egykori borzalmak pedig új életre kelnek. Egy új hős bukkan fel Tristramban, hogy kivizsgálja a hullócsillag rejtélyét és segítsen Leahnak megtalálni Caint...
Természetesen az új részben is több helyszínen kalandozunk majd újra eljutunk kopár sivatagba, az előző rész végén található Arreat hegy helyén maradt kráterhez, de még fel a dicső Mennybe is szóval helyszínből nem lesz hiány. Öt kaszt közül választhatunk: A közelharcban (még mindig) pusztító erejű Barbarian, Az nyilakkal hadakozó Demon Hunter, a lényeket idéző Witch Doctor, a Monk pusztakezes harc mestere is visszatér a Hellfire után, és természetesen itt van még egy mágiát használó kaszt is a Wizard.
A karakterfejlesztés leegyszerűsödött olyannyira, hogy szintlépéskor megkapott pontjaink automatikusan osztódnak el az erőnk, ügyességünk és intelligenciánk között. képességeket is kapunk amik fejlődés közben tovább fejődnek. Pl. Demon Hunternél a gyorstüzelés képességnél több nyilat juttathatunk az ellenségbe, viszont az idő haladtával kevesebb ennek a költsége és a nyilaink akár fagyasztóak/tüzesek is lehetnek.
A játékmenet nem nagyon változott az előző részhez képest, annyi változás van hogy most már bármikor változtathatunk a nehézségi szinten és hálistennek a trágya mentési rendszert fejlesztették az ellenőrzőpontok hozzáadásával, így már nagyjából ott folytathatjuk a játékot ahol előzőleg abbahagyhattuk és ha meghalunk is maximum a tárgyaink veszítenek tartosságukból. Hősünknek továbbra is lehetnek kísérői, azonban őket nem felbéreljük most már, hanem a történet közben csapodnak mellénk ilyen-olyan indokokkal.
Két évvel az alapjáték után, 2014-ben megjelent egy kiegészítő lemez is Reaper Of Souls címen. Még hónapokkal a kiadás előtt egy patchel vezettél fel a kiegészítő eljövetelét, ami már elég sok változást és újdonságot eszközölt és ez a játék eseményein is meglátszik. A Diablo sorozatban most először nem egy démon, hanem egy angyal a konfliktus forrása. Ő Mathael a Bölcsesség egykori arkangyala, aki immár a halál angyalaként tűnik fel a játék új, ötödik fejezetében. Terve szerint a Fekete Lélekkövet felhasználva kiírt mindenkit, hogy így vessen véget a sötétség és fény örök harcának.
Egy új karakterosztályt is kapunk a Crusadert, aki lényegében egy az egyben az előzőrész Paladinja. Közeli, illetve közepes távolsági harcmodorra lett tervezve. Mostmár az egyjátékos mód, a kampányon kívül magába foglal egy ún. Adventure módot is. Itt a kampányból ismert helyeken hajthatunk végre különféle küldetéseket erősebb tárgyakért és több tapasztalati ponttért. A többjátékos mód ugyanolyan zseniális mint eddig bár inkább itt a kooperatív játékra van kihegyezve.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.