"Az Umbrella kísérletei által okozott katasztrófák után, megalakul egy földalatti titkos szervezet, aminek a célja, a hírhedt gyógyszerészeti vállalat globális tevékenységeinek felfüggesztése. Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozik a raccooni katasztrófa egyik túlélője Leon S. Kennedy. Első parancsa, kivizsgálni egy "Starlight" nevű óceánjárót, ahol értesülések szerint az Umbrella egy új fajta biofegyvere található. Hamarosan, a főhadiszállás elveszíti a kapcsolatot a hajón lévő Leonnal és az egykori S.T.A.R.S. tagok, Barry Burtont küldik a hajóra hogy megkeresse őt. Barry, a hajón felfedezi hogy az összes utasból zombi lett, de ez még csak a kezdete a rémálomnak..."
Gameboy játékkal még nem foglalkoztam, de valamikor ezt is el kell kezdeni, plusz szerettem volna a Resident Evil sorozat a kis szegletéről is pár sort.
Az eddigiektől eltérően, ezt a RE játékot nem a Capcom és még csak nem is a Tose fejlesztette, hanem meglepő módon egy nyugati cég, a brit M4. Eredetileg egy másik Capcom játék, a Dino Crisis Game Boy Color portjával voltak megbízva, de mivel a cég az első Resident Evil kézikonzolos portjánál jelentős fejlesztési problémákba ütközött, így a Dino Crisis portolása helyett egy teljesen új Resident Evil címet kezdtek fejleszteni Game Boy Colorra és Shinji Mikamit, illetve Hiroki Katot fel is kérték a játék történetének megírására. Az meg...
Egy későbbi interjúban az M4 at nyilatkozta, hogy megpróbálták meggyőzni a Capcomot, hadd Game Boy Advance-re fejlesszék a játékot a több lehetőség és szebb grafika miatt, de a kiadó nem ment bele a dologba. A játék bajosan kapott amerikai megjelenési dátumot is, de 2001 végére 2002 elejére mindegyik verzió a boltok polcára került.
A Gaiden egy scrollozós, mászkálós játék, Resident Evil köntösben. A hajón találhatunk elszórva fegyvereket, lőszert, gyógynövényeket és a tovább haladáshoz szükséges tárgyakat. Szerencsére nem leszünk elveszve a hatalmas hajón, ugyanis segítségünkre ott a tárgylistában található PDA, ami leírja nekünk aktuális feladatainkat, külön megnyitható térképünkön pedig a játék be is jelöli küldetésünk helyét.
Hiába egyszerű a dolgunk, korántsem mondanám könnyűnek, hála a tömeges létszámban jelenlévő zombiknak. A zombik a legnagyobb baja is a játéknak, mert a főbosson kívül csak velük fogunk találkozunk, ami egy Resident Evil játéktól ezért eléggé karcsú.
Értelemszerűen nem lehet egy Gameboyba olyan látványos harcokat tenni,mint egy rendes konzolra, ezért itt azt egy egyszerű ritmusjátékkal oldották meg. Ilyenkor a játék felülnézetből belsőnézetre vált és velünk szemben látjuk ellenfeleinket. Itt megfelelő időben kell megnyomnunk a gombot, mikor a vonalon ide-oda mozgó kis indikátor a szörnyek alatt található sávban van. Értelemszerűen ha annak a sávnak a közepén van az nagyobb sebzés eredményez, de ez persze függ még attól is milyen fegyver van a kezünkben.
Egy ideig még szórakoztató is lehet egyeseknek, de a játék utolsó harmadára már igencsak zabszem lesz az alfelünkben az a harcforma. Az egyhangúságra rátesz a zombik folyamatos újra teremtődése. Meg azok az érdekes támadások, amikor az EGYETLEN zombi a szobában rám ront és hirtelen hozzácsapónak még vagy hárman szó szerint a semmiből.
A Gaiden nem képezi a hivatalos kánon részét. Hiába szerepel benne az első rész mellékszereplője Barry Burton, és a második rész főszereplője Leon Kennedy, a játék végére akkora baromságot hoznak ki az írók a sztoriból, hogy az összes későbbi rész más megvilágításba kerülne, ezért tökéletes egyet értek a Gaiden történetének kukába dobásával.
A játék kapott hideget meleget a szaksajtóban (bár többnyire hideget), ezért valószínűleg nem véletlen, hogy a kézikonzolos kitérő után sorozat visszatért az otthoni gépes rendszerekre, hogy újra átélhessük az első rémisztő kalandot.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.